sobota, 9 czerwca 2012

Jak zrobić idealną kreskę płynnym eyelinerem?

Zastosowanie płynnego eyelinera to tajemniczy zabieg dla wielu z nas. To naprawdę nie jest łatwe i trudno odnieść sukces na początku.  

źródło: flawlessclinic.com.au


Oto lista 10 porad, aby ułatwić Ci realizację tego niewdzięcznego zadania, mam nadzieję, że stosowanie ich da wspaniałe rezultaty!
 
1 Nigdy nie rozciągaj swojej powieki, bo później kreska będzie nierówna.
 
2 Należy zachować neutralny kształt kreski, chyba że ma być to stylizacja.
 
3 Malujemy oko półotwarte. Kiedy nasze oczy są zamknięte, możemy przeciągnąć kreskę w dół i dlatego oczy wyglądają smutno. Oko przymknięte pomaga naśladować naturalny kształt oka.
 
4 Nie rób linii za jednym zamachem! W tym przypadku zrobimy najwięcej błędów. Zrób kilka mniejszych linii do każdego odcinka oka. Można nawet zrobić kilka małych punktów przy rzęsach a później je połączyć .
 
5 Pamiętaj, aby usunąć nadmiar produktu z pędzla. Za dużo produktu i katastrofa. Jeśli nie podoba ci się pędzelek z eyelinera możesz inny kupić oddzielnie i moczyć go w eyelinerze. Lub wykorzystywać pędzel z Twojego ulubionego eyelinera.
 
6 Kształt linii powinien być cieńszy w wewnętrznym kąciku oka oraz rozszerzony do zewnętrznego kącika. Aby to zrobić, naciskaj lekko na początku a mocniej i mocniej w miarę oddalania się na zewnątrz.
 
7 Jeśli zrobiłaś drobne błędy, spróbuj pisaków do korekty makijażu albo użyj wacików bawełnianych- pałeczek i płynu do demakijażu, najlepiej spiczastych.
 
8 Istnieje kilka typów pędzelków i końcówek od eyelinera. Może koleżanka ma? Umówcie się o wypróbuj różne, aby zobaczyć, który najbardziej Ci odpowiada.
 
9 Usiądź wygodnie, w miarę możliwości blisko stołu czy biurka, aby łokieć spoczywał na blacie. Twoja ręka będzie bardziej stabilna. Nigdy nie maluj "w powietrzu".
 
10 Nie rozpaczaj. Im więcej zrobisz, tym większej wprawy nabierzesz. Jak nic, tajemnicą jest praktyka;)
 
A jakie są Twoje wskazówki przy płynnym eyelinerze? Czy masz problemy czy jesteś ekspertem?
Pin It

2 komentarze:

 1. dobra
  to lecę trenować ;)


  Życzę wiele uśmiechu
  zapraszam na mojego bloga
  będzie mi miło jeśli dodasz mnie do obserwowanych :-)
  buziaki

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooo, tyle lat sie maluje i prosze można mnie jeszcze zaskoczyć :-))..zawsze malowałam kreskę na zamknietej powiece i faktycznie często "spadała" do dołu...pzdr

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...